pondělí 6.3. Lijiang, Dragons pool

26. března 2006 v 23:07 | David |  Hongkong a Čína 2006
Dneska jsme chtěli vylézt na "peak" - nějaký kopec za Dalí. Je to stejný hřeben jako sobotní Cang shan - i začátek treku stejný, pak se ale nejde traverzem po chodníčku, ale šplhá se dál až do výšky přes 3500mnm. Nic víc jsme o tom nevěděli, navíc se od rána nakopcích váleli mraky, tak jsme náš výstup vzdali a hned ráno odjeli z Dalí do Lijiangu. I když měl bus podle LP projíždět centrem, museli jsme dojít do agentury, kde nám prodali lístky a zavolali řidičovi, aby do centra opravdu zajel. Jinak totiž projíždí okolo - to by jsme se asi načekali. Chtěli jsme ještě dneska dojet až do Qiao Tou (proč uvidíte zítra), ale prý už odpoledne nic nejde, tak jsme se nechali odchytnout naháněčkou do hostelu "57" za 10 juanu/os a odpoledne udělali výlet na Dragons pool. Je to park s jezírkem, pěkným mostem, pár altánky a jinými čínskými domečky. Opět se nám nechtělo platit nehorázných 60/os, ale tady se hlídačky u vchodu uplatit nenechaly (možná proto, že tam byly dvě). Vydali jsme se tedy před jižní vstupní bránou doprava do kopce okolo plotu po prošlapaných cestičkách a přemýšleli, kde by jsme přelezli plot. Šli jsme dál do kopce, až jsme se dostali na vyhlídku na kopci na východ od parku a na pěkných upravených schodech jsme zjistili, že už jsme vlastně v parku. Vyhlídka byla opravdu pěkná, v dálce se tyčí 5500m vysoký Julong Xueshan. Pohled přes mostík dole od jezýrka je úplně pohlednicový. Večer jsme zašli do centra na večeři. Lijiang je až kýčovitě pěkný a čistý. Večer to tu opravdu žije - číňani se baví tím, že na sebe z hospod navzájem hlasitě zpívají. Pak zařvou něco jako "Já sou já sou já já sou". To asi znamená, teď je řada na vás. Lidi s protější hospody se nenechají zahambit, něco hlasitě zapějí, a pak zase"Já sou já sou já já sou", takže se celá ulice navzájem přeřvává.
Když jsme dnes zabrousili do jednoho Outdoor obchodu, a Pino se zeptal, proč tahle bunda stojí 300juanů a támhle v rohu s
koro ta samá 2500? Prodavačka v klidu odpověděla, ta levná je padělek. Pina její upřimnost hrozně pobavila, chodil po krámu, ukazoval na věci a ona říkala: "Padělek, padělek, padělek... tohle to je pravý, tohle zase padělek". Skoro všechny padělky značky North Face, takže jsem si jí přejmenovali na North Fake.
Už dlouho promyšlíme, jak se stihnem vrátit na zpáteční let do Hongkongu a přitom nestrávit 48 hodin ve vlaku. Vyřešili jsme to dneska, když jsme koupili na čtvrtek večer letenky z Lijiangu do Chengdu (550 juanu/os) a na pondělí ráno z Chongquingu do Shenzenu za 600, což je jen asi o půl víc, než by jsme dali za vlak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karfijola karfijola | 29. března 2006 v 15:34 | Reagovat

hmmmm, fotka s mostkem 100 bodů a jak říkají kolegové v Německu kde mají všechno trochu větší: 1000 points :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama