neděle 5.3. Tři pagody, vesnička Xizhou

26. března 2006 v 22:58 | David |  Hongkong a Čína 2006
V Dali mi nefunguje GPSka! Stačí se ale vzdálit tak na 2-3 kilometry za město a zase normálně naběhne. Prý je tu nějaká vojenská základna, takže jsme pojali podezdření, že tu schválně signál GPS satelitů ruší.
Dnes jsme udělali výlet na kolech do vesničky Xizhou na břehu jezera asi 35km na sever od Dali. Cesta byla příšerná. Jelo se po frekventované silnici, na které navíc byla bouračka a auta se kolem ní mačkala do třech pruhů - hrůza. V samotném Xizhou jsme čekali nějaký klášter nebo jinou čínskou památku. Nic jsme nenašli, ale i průjezd malou čínsou vesničkou, kde turistu asi nevidí, jak je rok dlouhý, byl velice zajímavý. Zpátky jsme jeli po jiné silnici, rovnobežné s hlavní ale dál od jezera a provoz tu byl mnohem menší.
Cestou do Xizhou jsme navštívili Tři pagody. Vstup byl neskutečných 60 juanů/os, takže se Pino pokusil podplatit hlídače u východu (30 juanů za oba), aby nás pustil dovnitř - šlo to docela ztuha, ale povedlo se. Za 60 juanů to nestojí. Pagody jsou navíc hezky vidět i z venku.
Konečně jsme vypálili fotky z digitálu na CD. Po návratu do Čech měl ale Pino hrozný problémy fotky z CDčka dostat. Jednak mu ho vypálili i s nějakým virem a jednak se zdá být dvě třetiny úplně nečitelných.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama