pátek 4.11 Flores - Palenque (Mexiko)

9. listopadu 2005 v 20:40 | David |  Guatemala 2005
Ráno (v 5:45) na nás čekal taxík za 10Q/os, který nás odvezl na autobusak, kde jsme si další hodinu a půl počkali na autobus - nikdo nevěděl, kdy přijede a proč je zpozdeny. Samozřejmě přijel, zrovna když jsem vyrazil do krámku koupit něco k snídani. Cesta byla "příjemná" - tiskla se na mě hnusná tlustá ženská, za hlavou mi řvali děti a silnice byla prašná a vůbec dost hrozná, takže autobusak přejížděl že strany na stranu, aby se vyhnul těm největším dírám na silnici. Dojeli jsme až do Bethelu. Hranici tu tvoří řeka. Loď odsud do Corozal jezdí za 150Q. Naštěstí jsme tři (přidala se k nám španelka Alicia), ale i tak je to dost drahy a kapitán nehodlal smlouvat. Další možnost je dostat se do Laternica asi 10km po silnici, odkud jezdí loď za 20Q/os. Vrátili jsme se na větší křižovatku za Bethelem a čekali. My s Raulem nikam nepospícháme, ale Alicia je nervózní, protože potřebuje dneska dojet až do Palenque. Sama ale 150Q zaplatit nechce, takže ji nezbývá než čekal s náma. Pár aut nám zastavilo, ale chtěli za převoz 100Q. Po hodině a půl čekání nás někdo vzal na korbu. Cesta to byla šílená a chlápek to docela hnal, takže jsem se na korbě museli držet zuby nehty. Projížděli jsme ale neposkvrněnou guatemalskou přírodou se sem tam rozesetými chatrčemi domorodců. V Laternice jsme chlápkovi dali 30Q na pivko, loď jsme ukecali na 50Q za všechny a po jedny hodině jsme dorazili na mexické imigrační v Corozalu (to Guatemalske bylo v Bethelu - opusteni Guatemaly bylo zdarma!). Papírování proběhlo v pohodě, na odjezdu ale budeme muset zaplatit 210 pesos (10 pesos počítám orientačně jako 1USD, podle výpisu z banky je to přesně 2,32kc za 1 pesos). Colectivo do Palenque jede za necelou hodinu, takže jsme koupili lístky za 60 pesos a sedli v místní hospodě. Řekli nám, že jídlo určitě stihnou připravit než pro nás přijede colectivo. Deset minut před odjezdem pořád nic. Colectivo prý nikdy nejezdí včas, ať jsme v pohodě. Ouha, za pet minut tu bylo a netváří se, že by na nás čekal, takže jsme si jídlo nechali zabalit, naskočili do vanu a vyrazili. Raul a Alicia snědli jídlo odvážné v autě, já jsem si ho raději nechal až dorazíme, takže mi po cestě pěkně kručelo v břiše. V Palenque jsme našli posadu Bonampak za 110 pesos za všechny. Spím s Raulem na manželské posteli, záchod s koupelnou je sice na pokoji ale jen za plentou, která je očividně užší než futra, ale za tu cenu a jen na jednu noc, neber to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tata a mama tata a mama | 9. listopadu 2005 v 21:26 | Reagovat

To bude pro tebe asi hrozné az se vratis domu do zimy. Tady uz zacal podzim s mlhami mama

2 Blanca Blanca | 11. listopadu 2005 v 12:00 | Reagovat

Mě rozesmálo to: "Cesta byla "příjemná" - tiskla se na mě hnusná tlustá ženská, za hlavou mi řvali děti a silnice byla prašná a vůbec.." Dovedu si predstavit, jak kysele ses asi tvaril ;-)) Kdy se potkas s Qwětou a Martinem?

3 David David | 13. listopadu 2005 v 20:40 | Reagovat

vcera jsme prijeli "do hor" - do mesta San Critobal ve vysce pres 2000mnm. Vecer je tu docela kosa, pres den ale sviti slunicko, fouka svezi horsky vzduch, takze je to tu jako na jare na Dvorackach :-) ... uz si vlastne zacinam na zimu zvykat, je to prijemny po tech vedrech na Yucatanu...

4 David David | 13. listopadu 2005 v 20:42 | Reagovat

s Kvetou a Martinem jsem se potkal uz pred tydnem (v deniku tedy az za dva dny) v Meride, ted cetujeme spolu a je to super :-)

5 DorogiKRDwal DorogiKRDwal | E-mail | 24. srpna 2017 v 11:58 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Армавир. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 7 (861) 241 2345
___________________________
проекты благоустройство источников
благоустройство московского метрополитена
нужна ли лицензия на асфальтирование
благоустройство дорог новосибирска
проверка расходования средств бюджета на благоустройство

6 HollyUnice HollyUnice | E-mail | 1. září 2017 v 3:55 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama